Casey Stoner v Motegi startovat odmítá

Casey Stoner v Motegi startovat odmítá

Na základě oficiální zprávy, kterou obdržela FIM a Dorna Sports od nezávislé organizace ARPA, která byla vyslána na okruh v Motegi, bylo rozhodnuto, že nehrozí žádné nebezpečí.

Ze zprávy vyplývá, že nezávislá organizace ARPA, která prováděla měření radiace a to jak v ovzduší, tak v potravinách, neshledala žádnou hrozbu. Zaměřila se přímo na oblast v Motegi, kde se má závod konat. Konečný závěr zprávy je, že na základě měření je radiační riziko během Moto GP Japonska v Motegi zanedbatelné.

Navzdory měření se někteří jezdci podepsali pod petici, že do Japonska cestovat nechtějí. Oproti tomu jsou týmy Moto GP připraveni v Japonsku závodit. Generální sekretář IRTA Mike Trimby uvedl: “Žádné zvláštní zasedání sice neproběhlo, ale šéfové jednotlivých týmu se nechali slyšet, že pokud nebude vypracována zpráva o tom, že je závodit v Japonsku nebezpečné, tak nevidí žádné důvody v Motegi nestartovat”.

Samotní názory jezdců se ale liší. Úřadující lídr šampionátu Casey Stoner řekl, že se prostě Grand Prix Japonska nezůčastní. Oproti tomu například Hiro Aoyama je jasně pro start. Valentino Rossi pak zůstává na neutrální půdě.

Anglická verze oficiální zprávy