Po třítýdenní přestávce je na programu seriálu MotoGP Velká cena San Marina v Rimini na okruhu Misano World circuit Marco Simoncelli. Na tiskové konferenci před závodním víkendem byl přítomen Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa, Cal Crutchlow, Valentino Rossi a náhradní za Stonera Jonathan Rea.

Lorenzo, který vede šampionát s náskokem 13 bodů na druhého Pedrosu,doufá, že na italském okruhu zvýší svůj náskok: “Tenhle rok podáváme konstantní výkony, pořád jsme na prvních dvou pozicích. Poslední tři závody jsme sice nevyhráli, ale byli jsme velmi blízko. Nyní jsme přijeli na trať, kde se nám poslední čtyři roky celkem dařilo. Tři roky po sobě jsem zde skončil druhý a loni jsem konečně vyhrál. Při testu v Aragonu se nám povedlo vylepšit rychlost (na zlepšení jsme přišli při GP v Brně), nicméně motor ale použít nemůžeme, takže použijeme stejný, jako v Brně. Nezbývá než počkat do dalšího závodu v Aragonu a nyní se pokusit o dobrý výkon.”

Tovární jezdec Hondy, Pedrosa, který vypadá, že chytil formu, se nenechává úspěchem unášet: “Poslední dva závody byly skvělé. Mám z toho opravdu radost, ale je jasné, že se musíme snažit pokračovat jako doposud a i zde se pokusit o dobrý výsledek. Je důležité zůstat soustředěný. Také za sebou máme testování v Aragonu, což je důležité pro závěrečnou část sezóny. Zkoušeli jsme vylepšit nějaké věci s přilnavostí, ale uvidíme, jestli je nakonec použijeme nebo ne.”

Cal Crutchlow ze satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 přijel do Misana ve velmi dobré náladě potom, co získal své první pódium v MotoGP: “Otevírá se poslední čtvrtina šampionátu, která bude velmi těžká. Já se na ní ale těším, nyní se nám povedlo získat první pódium a já doufám, že tam budeme častěji. V případě, že se nám podaří snížit rozdíl proti ostatním, budu spokojený.”

Tovární jezdec Ducati, Valentino Rossi, zde pojede svou poslední Velkou cenu na stroji Ducati před domácím publikem a dle jeho slov se bude snažit pro své fanoušky vybojovat dobré umístění: “Před dvěma týdny jsme zde testovali nějaké nové věci a byly to dva dny plné dobrých výsledků i pocitů. Nyní se ale uvidí, jestli jsme se zlepšili a hlavně o kolik. Máme nový rám a novou kyvku s nějakými úpravami velikosti, umístění a tuhosti. Ve srovnání s motocyklem, který jsme použili v Brně je pocit o dost lepší. Ještě nás čeká několik odlišných závodů, kde se můžeme pokusit motorku vylepšit. Cílem jsou zajeté lepší závody.”

Repsol Honda na místo zraněného Stonera povolala za řidítka svého speciálu Angličana Jonathana Reu, který si na italské trati vyzkouší první závod MotoGP v kariéře.

Je to poprvé, kdy se MotoGP stěhuje na okruh v Misanu potom, co byl přejmenován po Marco Simoncellim, který loni v úvodu závodu v Sepangu tragicky zahynul.

Rossi, k tomu dodal: “Když sem přijíždíte potom, co byl okruh pojmenován po Marcovi, zanechává to na vás mnohem intenzívnější pocity z jeho ztráty. Musíme se snažit pro něho a jeho rodinu zajel dobrý závod.” Pedrosa pokračoval slovy: “Trošku to vyrovnává ten smutek uvnitř. Samozřejmě cítím to samé pro Shoyu Tomizawu, který zahynul před dvěma lety zde v Misanu.” Dalším, kdo vyjádřil své pocity byl Lorenzo: “Byl jednou z hvězd šampionátu. Myslím, že to je dobře, že se trať přejmenovala. On si to zasloužil. S Tomizawou to bylo také velmi smutné, když se to před dvěma lety stalo. Pořád máme hodně vzpomínek na oba kluky.” Poslední komentář přidal Cal Crutchlow: “Pro Misano je to velká pocta, že může být trať pojmenována po Marcovi. Ne naopak! Stačí se podívat na fanoušky, všichni mají jeho tričko, aby bylo vidět, jaký byl charakter.”

Jezdci MotoGP

Jezdci MotoGP

Časový harmonogram Grand Prix San Marina

14. září – Pátek

Čas Třída Jízda Televizní přenos
09:15 – 09:55 Moto3 1. Volný trénink Nova Sport
10:10 – 10:55 MotoGP 1. Volný trénink Nova Sport
11:10 – 11:55 Moto2 1. Volný trénink Nova Sport
13:15 – 13:55 Moto3 2. Volný trénink Nova Sport
14:10 – 14:55 MotoGP 2. Volný trénink Nova Sport
15:10 – 15:55 Moto2 2. Volný trénink Nova Sport

15. září – Sobota

Čas Třída Jízda Televizní přenos
09:15 – 09:55 Moto3 3. Volný trénink Nova Sport
10:10 – 10:55 MotoGP 3. Volný trénink Nova Sport
11:10 – 11:55 Moto2 3. Volný trénink Nova Sport
13:00 – 13:40 Moto3 Kvalifikace Nova Sport
13:55 – 14:55 MotoGP Kvalifikace Nova Sport
15:10 – 15:55 Moto2 Kvalifikace Nova Sport

16. září – Neděle (Závod)

Čas Třída Jízda Televizní přenos
08:40 – 09:00 Moto3 Warm Up
09:10 – 09:30 Moto2 Warm Up
09:40 – 10:00 MotoGP Warm Up
11:00 Moto3 Závod Nova Sport
12:20 Moto2 Závod Nova Sport
14:00 MotoGP Závod TV NOVA / Nova Sport