Anglický Silverstone má za sebou 1. hektický závod Superbike. Do sedmého kola se na první pozici držel Eugene Laverty z Irska, kdy ho vystřídal současný lídr šampionátu Superbiků španěl Carlos Checa na Ducati. Získáním potřebných bodů tak zvýšil svůj náskok před největším soupeřem italem Max Biaggim, který dojel na neuvěřitelném 11. místě a Marco Melandrim, který dojel bronzový. K třetí pozici italovi pomohla porucha na motocyklu Leon Camiera, který se chystal bojovat o druhé místo s Lavertym, ale v 16. kole ho stroj zradil a nakonec si dojel pro 1 mistrovský bod na 15. místě.

Carlos Checa - Silverstone

Carlos Checa - Silverstone SBK

Slavit určitě bude i anglický jezdec Leon Haslam na BMW, který dojel na čtvrté pozici a to hned před američanem John Hopkinsem, který jel závod se svou Suzuki na divokou kartu. Náš zástupce na Ducati Jakub Smrž bohužel závod nedokončil. Ve 3. kole zajel do boxů a i přes pokračování v závodě nakonec v 7. kole ze závodu odstoupil. Satisfakcí pro český tým Effenbert Liberty byl výkon francouze Sylvain Guintoliho, který na své Ducati vybojoval 10 bodů za krásné 6. místo.