elektromocek1-e1363694326371KM-elektro-logo288-04

Těsně před polovinou prvního prázdninového měsíce se do oblíbeného motoristického střediska severních Čech sjeli účastníci na automotodrom  Most, a je tu 2. podnik série vytrvalostních závodů silničních motocyklů – WildMotors Endurance a také 3. závod oblíbeného WildMotors CUPU jednotlivců.

Moto-Forza

Předpověď počasí nebyla právě optimistická a po nebi se proháněla tmavá mračna. Ale co, motorkáři nejsou z cukru a na předpovědi „rosničkářů“ se také nedá úplně 100% spolehnout. Výsledkem bylo, že po celou dobu akce nám mraky hrozily, ale pršelo jen v úterý ráno a do začátku první rozjížďky v 9h byla trať již skoro suchá.

První den byl hlavním bodem programu odpolední 3h vytrvalostní závod 2-4 členných týmů a k tomu také směřovala dopolední aktivita. Jezdci jednotlivých týmů ladili, trénovali a snažili se zajet co nejlepší kvalifikační čas pro odpolední závod. I když všichni víme, že 3h závod se opravdu nevyhrává v první zatáčce.
Výsledkem dopoledního kvalifikačního snažení byl grid pro endurance závod, v jehož předních řadách se objevili tyto teamy: PBBH Racing, Brain Racing SBK a SSP, RikiMoto a Wild Wild West.

No a ve 14h se šlo na věc. Start probíhal tradičně stylem LeMans a také tradičně byl proveden státní vlajkou.
Do závodu odstartovalo 12 týmů a již od začátku to byl velký boj, protože startovní pole bylo velmi vyrovnané a rozhodovali opravdu maličkosti, jak ve strategii jednotlivých týmů, tak i ve schopnosti jezdců udržet vysoké tempo po celou dobu svého stintu.
Pozitivně lze hodnotit, že za celou dobu závodu došlo pouze k jednomu pádu (bohužel toto postihlo pořadatelský tým Wild) a k jedné ztrátě transpondéru (ukopnutím z držáku za jízdy), jinak byl průběh závodu bez rušivých vlivů.

Druhý den ráno, jak již bylo zmíněno, trochu sprchlo. Ani to však nemohlo závodníky zastavit v tréninku a kvalifikaci na odpolední závody jednotlivců. V plánu byly dva závody, a to SBK-ELITE a SSP-ELITE na 8 kol.

Slovakiaring posledni zavody pred stridanim

Kvalifikace byly velmi zajímavé a jejich výsledky velmi těsné. Vždyť v kategorii Supersportů bylo prvních 5 jezdců v jedné vteřině! Podobné to bylo i v kategorii Superbike.
V 15h se připravili na startovní rošt jezdci SSP a mohlo se jít na věc. Závod to byl opravdu dechberoucí, protože po celých 8 kol probíhala bitva 5 jezdců nejen o prvenství, ale i místa na stupních vítězů.
1. místo Richard Čáp, 2. místo Lukáš Droppa, 3. místo Jan Schreiber a první dáma Petra Hlavsová na Yamaze R6 se umístila na 9. místě, její kolega z týmu Brain racing Michal Parma pro poruchu ve třetím kole odstoupil.

Výsledky: ZDE

Závod kategorie SBK proběhl hned po skončení předchozího závodu a jeho průběh byl také dramatický, především na startu, kde se trochu víc splašila motorka Luky Brejchovi a vypadalo to, že to snad ani nejde ustát. Povedlo se a Lukáš se vydal stíhat nejlepší. Závěr závodu byl ve znamení stíhací jízdy dvojice jezdců za suveréně vedoucím Tomášem Borovkou, který sice dovolil pronásledovatelům přiblížit se až skoro na kontakt, potom se ale ohlédl a opět přidal. Do cíle dorazil s postačujícím náskokem více než 1,5 vteřiny, před Lukášem Brejchou a Jířím Horským. Radovan Štěpánek z týmu Brain racing si dojel pro 7. místo.

Výsledky: ZDE

Most_sprint_600_Start