Wrooom 2012: Fillipo Preciosi

Wrooom 2012: Fillipo Preciosi

Středa patřila v lyžarském středisku Madonna di Campiglio šéfovi stáje Ducati MotoGP Filippu Preziosiovi, který promluvil o technice nové Ducati Desmosedici GP12, na které se Valentino Rossi s Nicky Hayden představí koncem ledna v Malajském Sepangu.

Fotogalerie

“Tak jako každý rok, je velmi příjemné začínat novou sezónu v tak pěkném místě, jako je Madonna di Campiglio,” začal tiskovku Preciosi. Poté seznámil novináře s tím, jak vypadaly přípravy nové GP12.

“Během posledních měsíců byla naše práce velmi intenzivní. Získali jsme mnoho potřebných dat, na jejichž základě jsme po testování ve Valencii vyměnili mnoho dílů. Devadesát procent dílů jsou zcela nových! Dramaticky jsme změnili rozložení váhy a rozměry motocyklu.” Pokračoval Preciosi.

“To co běžně trvá dva roky se snažíme zvládnout za několik měsíců přes zimní přestávku. Víme, že je to velmi těžká výzva, ale s našimi jezdci a týmem to není nemožné. Obrovské díky patří právě Valentino Rossimu a Nicky Haydenovi, kteří souhlasili s mnoha testy, které ve finále ovlivnily i jejich výkony a také celému týmu a sponzorům. Ducati je společnost, která již v minulosti stála před velkými výzvami a já jsem šťastný, že mohu být součástí.” 

Preciosi dále potvrdil, že Franco Battaini a Carlos Checa vyzkouší novou GP12 příští týden při privátním testu na okruhu v Jerezu. Stejně tak i Rossi s Hydenem budou mít motocykly připravené k testování v Sepangu na konci ledna.

Čtvrtek bude věnován jezdcům F1. Valentino Rossi a Nicky Hayden si tak budou moci užít lyžarské středisko Madonna di Campiglio před závěrečným posledním dnem, kdy se pojede exhibice na zamrzlém jezeře.