Hvězdami prvního dne akce Wrooom 2012 v italském středisku Madonna di Campiglio byli jezdci MotoGP, Nicky Hayden a Valentino Rossi, kteří odpovídali na otázky novinářů. 

Nicky Hayden se zotavuje po zranění a podle svých slov cítí se o moc lépe.  “Nyní už začínám trénovat na rotopedu, samozřejmě pod dozorem fyzioterapeuta. Cíl je jasný, být připraven na testování v Sepangu koncem ledna.” Dodal Američan.

“Nemůžu se dočkat, až se na nové GP12 svez, bude to moje premiéra. Ve Valencii jsem o testy přišel a další šanci už si vzít nenechám. Nikdy jsem se netajil s názorem, že se přechod na litrové speciály oproti osmistovkám líbí více. Také si myslím, že to nebude takový skok jako v roce 2006. I elektronika je už úplně jinde. Nyní máme potřebný výkon, ale musíme najít rovnováhu mezi jeho kontrolou a maximálním využitím. Přes zimu jsem byl s týmem v kontaktu a vím, že na tom tvrdě pracovali.” Uvedl Nicky.

“Máme hodně věcí, které budeme v Sepangu zkoušet. Vím, že to nebude jednoduché, ale jsem si jist, že můžeme náskok ostatních začít snižovat od prvního závodu v Kataru. V Ducati věřím a nemůžu se dočkat až budu v sedle GP12.” Řekl na závěr Hayden.

Wroom 2012: Nicky Hayden a Vale Rossi

Wroom 2012: Nicky Hayden a Vale Rossi

“Začínáme v novém duchu,” Těmito slovy a s úsměvem otevřel tiskovku Ital Valentino Rossi. “Loňská sezóna nebyla podle našich představ. Pro letošek Fillipo navrhl úplně jinou motorku a Ducati udělala maximum, aby ji měli pro zimní testy připravenou”. Dodal Rossi. 

“Byl jsem se podívat v továrně a novou Ducati jsem viděl na počítači, je úžasná. Nečekáme, že bude v Sepangu naprosto bez chyby, jde nám o to, abychom věděli, že jdeme správným směrem. Jsme realisté a naším cílem je krok po kroku snižovat náskok ostatních. Pracovat systematicky na každém detailu tak, abychom byli více konkurenceschopní a být schopni vyhrávat.”

“Jedna z nejdůležitějších věcí, jak být rychlejší, je docílit toho, aby pneumatiky pracovaly tak, jak mají. S tímto ohledem jsme se s Fillipem snažili motorku navrhovat. Uvidíme, zda se nám to povedlo. Spolupráce s Ducati se mi líbí. Cítím se tu dobře, je tu skvělá atmosféra a všichni věříme”. Dodal Rossi na závěr tiskovky.

Zítra je na programu tisková konference s Fillipo Preziosim, šéfem týmu Ducati, který by měl promluvit o detailech vývoje nové Ducati.