Ben Spies

Ben Spies

Po dovolené v Dominikánské Republice je obhájce titulu Jorge Lorenzo je zcela fit a připraven k bitvě o lídra šampionátu s Casey Stonerem. Rodák z Malorky má za sebou čtyři vítězství na okruhu v Brně, jedno z 125ccm, dvě na 250ccm a jedno ukázkové vítězství loňský rok. Do konce šampionátu zbývá pouze 8 závodů a Lorenzovi chybí pouhých 20 bodů na současného lídra Stonera, takže má Lorenzo o co bojovat.

Ben Spies přijel do Brna odpočatý ze svého domácího prostředí v Texasu. Nyní se těší na brněnský okruh a bude se snažit vylepšit si svůj výkon při loňském Grand Prix České Republiky. Spies má za sebou jedno vítězství v MS Superbiků tady v Brně a loni zajel skvělý čas, jako nováček v MotoGP, pouhých 0,338 vteřin za Dani Pedrosou. Podal skvělý výkon a skončil na čtvrtém místě.

V Brně se letos pojede 42. ročník světového šampionátu. Poprvé se zde jel závod MS v roce 1965, kdy bylo Brno pouze silničním okruhem. Nyní je to již plně uzavřená závodní dráha, kterou plno jezdců považuje za svou nejoblíbenější.

Jorge Lorenzo: “Po dlouhé pauze jsme zpět v Brně s naprosto dobitými baterkami a připraveni se poprat o každý bod, který nás přiblíží ke Caseymu. Tohle je trať, kterou mám rád a loni jsem tu vyhrál. Doufám, že se nám podaří začít druhou půli sezóny na pódiu. Po závodě budeme ještě testovat 1000ccm motocykl. Opravdu se na novou Yamahu těším.”

Ben Spies: “Bylo to opravdu skvělé být zase chvíli doma s přáteli a rodinou a odpočinou si tak od závodění. Nyní se ale těším, až zase usednu na motorku. O to víc se těším, že nás čeká Masarykův okruh v Brně, je to trať, kterou si opravdu užívám. Zajel jsem tam dobrý výsledek v MS Superbiků a loňský rok se mi taky nevedlo špatně. Málem jsem si vyjel pole position a myslím, že jsem mohl být na pódiu, kdybych neměl problém s přilnavostí předního kole na začátku závodu.”

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo