Zástupci Yamaha Motor Racing oficiálně potvrdili návrat Valentino Rossiho do továrního týmu vedle Jorge Lorenza pro příští dvě sezóny. V týmu bude tím druhým.

Valentino Rossi přišel k Yamaze v roce 2004 a hned první dva roky získal s Yamahou YZR-M1 titul. V sezóně 2008 a 2009 se opakoval stejný scénář. Za sedm let u Yamahy dokázal vyhrát symbolických 46 cen, než v roce 2010 odešel k Ducati.

Rossi, který je v současnosti průběžně osmý, tak příští sezónu doplní Jorge Lorenza, v tuto chvíli lídra šampionátu s náskokem 23 bodů.

Lin Jarvis, ředitel Yamaha Motor Racing: “Tohle oznámení je opět skvělou zprávou pro Yamahu. V červnu jsme podepsali 2 sezónní kontrakt s Jorge Lorenzem a nyní oznamujeme návrat Valentina Rossiho do továrního týmu na další dvě sezóny. Tímto se nám podařilo dát dohromady nejsilnější tým, abychom vyhrávali a zároveň propagovali značku Yamaha. Se stejným složením jsme jezdili tři sezóny 2008-2010, během kterých jsme získali tři tituly v kategoriích jezdec, výrobce a tým. 
Budoucí cíl je jasný a my uděláme všechno potřebné.
 Nemám žádné pochyby o schopnostech, zkušenostech a rychlosti obou šampiónů, s nimi budeme schopni v příštích dvou sezónách vyhrát titul. Kontrakt s Valentinem ukončil naše budoucí plány pro tovární tým a nyní se můžeme 100% soustředit na naší práci a podporu Bena Spiese a Jorge Lorenza v jejich snaze vyhrávat závody a Lorenzův letošní titul.”

Valentino Rossi se vrací k Yamaze

Valentino Rossi se vrací k Yamaze

Zdroj: tisková zpráva Yamaha Factory Racing.