Po nehodě Valentina Rossiho ve třetí zatáčce Velké ceny Japonska to vypadalo, že se pád obešel bez následků. Velké bolesti a otok levého malíčku Rossiho donutil podstoupit další rentgenové vyšetření, které ukázalo tříštivou zlomeninu na stejném místě, které si Ital zranil při pádu v Assenu v roce 1995.  Rossiho start v GP Austrálie, která se pojede 16. října, není v žádném případě neohrožen.

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Jeho týmový kolega, Američan Nicky Hayden, odletěl domů z Japonska domů, aby si užil pár dní dovolené před GP Austrálie. Nakonec byl ale povolán, aby ve čtvrtek 6. října testoval motocykl GP12 (litrový speciál pro GP 2012) ve španělském Jerezu místo zraněného Rossiho. Hayden by měl vyzkoušet nové prvky, které Ducati vyvinula na přání Vale Rossiho a jeho mechaniků. I když to italská Ducati tají, tak se spekuluje o použití hliníkového deltaboxu a dalších nových dílů.

Pro italksou značku je to poslední možné testování, který mají značky závodící v šampionátu MotoGP k dispozici. Před startem sezóny 2012 tak italskou Ducati čeká pouze dvoudenní testování ve Valencii a dalších tradičních 9 testovacích dnů těsně před začátkem sezóny.

Nicky Hayden

Nicky Hayden