Kvůli zranění z minulého závodu v Malajsii, vynechá tovární jezdec Yamahy Ben Spies Velkou cenu Austrálie na Phillip Islandu.

Ben Spies při extrémním závodě v Malajsii na mokré trati dostal highsider a i když první vyšetření neodhalilo žádná vážná zranění, Američan byl převezen do nemocnice v Kuala Lumpur na další vyšetření. To odhalilo zranění ramene, které vyžaduje zákrok chirurga.

Rodák z Texasu dnes odlétl zpět do USA, kde se bude léčit se zraněním vrchní části ramenního kloubu, naštíplého žebra v horní části hrudníku a pohmožděnin na plicích.
 Tovární tým Yamahy se rozhodl odjet závod v Austrálii pouze s jedním jezdcem, Jorge Lorenzem.

Ben Spies

“Nemám slov. Měli jsme velmi těžkou sezónu s neuvěřitelnou porcí smůly. Pokaždé jsme do toho dali 100% a v Austrálii jsme chtěli já i celý tým pokračovat. V neděli jsem utrpěl velkou ránu a z dnešních testů je jasné, že mám zranění, které potřebuje okamžitý zákrok. 
Je to frustrující, že musím zpět do USA místo na Phillip Island, ale evidentně je to důležité, abych byl co nejdříve ošetřen. Mého týmu je mi líto, zároveň jsem jim za všechno vděčný, za tvrdou práci, kterou oni i Yamaha odvádí. Současná situace není taková, jaká by měla být.”

Ben Spies

Ben Spies